mojetakie.eu

Felek 14.12.2020

A jaka ciekawa mieszanka kolorów!

Różnice między stylem tradycyjnym a art deco

Wybierając lampkę nocną do sypialni stawiamy na estetykę, dlatego rzadko omawiamy praktyczne aspekty montażu. Warto również pamiętać, że stylistyka sypialni powinna być dopełnieniem estetyki całego mieszkania, aby wnętrze nie wydawało się często zmieniać. Na przykład w stylu Davida Bowie lampy powinny być skierowane w stronę sufitu, ponieważ sufit jest najwyższym punktem w pomieszczeniu, a słońce nie powinno świecić prosto w oczy, dlatego należy je umieścić na dole okno. To samo dotyczy osłon okiennych, które również powinny mieć praktyczny cel. W przypadku salonu używamy tylko tradycyjnych materiałów, dlatego zazwyczaj brakuje im ozdób i są za to bardzo proste. W przypadku sypialni często potrzebujemy nowych materiałów, dlatego ważne jest, aby wybierać lampy o nowoczesnym stylu, które będą bardzo dobrze kontrastować ze starymi faworytami.

Szczelina między lampą a ścianą jest również ważnym elementem wystroju w pomieszczeniu, w którym śpimy, dlatego zawsze trzymamy lampę skierowaną w stronę sufitu. Lampę najlepiej jest zamontować na ścianie za lampą tak, aby światło padało prosto w oczy, dlatego też za lampą należy umieścić osłony okienne. Szczelina powinna wynosić maksymalnie 5 cm. wysokość. Jeśli używamy oryginalnych materiałów, takich jak drewno czy metal, zastosujmy jaśniejsze kolory. Używajmy poduszek lub dywaników, które w naturalny sposób rozpraszają światło. Jeśli stosujemy pokrowce na dywan, zastosujmy te filcowe, które dają przytulne i przyciągające wzrok wrażenie. Jeśli używamy zasłon, upewnij się, że światło świeci prosto w oczy, a nie wiszące dekoracje. Jeśli używamy tradycyjnej lampy, pamiętaj, aby oświetlić całe pomieszczenie, aby drobne akcenty robiły duże wrażenie.

Jeśli regularnie wymieniamy żarówki w lampie, warto również zadbać o to, aby wybrany przez nas kolor odzwierciedlał sytuację oświetleniową w sypialni, tak aby lampka nocna wyglądała najlepiej, gdy właśnie wychodzimy z łazienki, a nie gdy próbujemy nałożyć makijaż lub zmienić ubranie.

Z biegiem lat różnice między lampami tradycyjnymi i art deco stawały się coraz bardziej zauważalne. Nie chodzi już o dobór idealnej lampy, ale o wybranie takiej, która doskonale oświetli sypialnię oraz dopasuje kolorystykę i styl do salonu.

Dziś można uzyskać efekt salonu na ścianie, łącząc elementy nowoczesne i tradycyjne. Jest to bardzo łatwe do osiągnięcia i warto sprawdzić instalacje ścienne w kształcie roślin, zwierząt itp. Warto je zamontować, ponieważ tworzą nową przestrzeń w salonie i zmniejszają ciężar otaczających materiałów. Dodatkowo oszczędzają nas przed koniecznością samodzielnego aranżowania każdego elementu, dlatego często znajdują zastosowanie w pomieszczeniach, w których nie musimy być podłączeni do internetu.

Warto również sprawdzić instalacje ścienne w kształcie zwierząt, które mieszkaniec w większości ignoruje. Zamontowanie jednego takiego elementu w ścianie sprawi, że ściana stanie się salonem spełniającym kilka funkcji:

1. Będzie to miejsce, w którym będziemy mogli się zrelaksować, nabrać sił i pobawić się.

2. Będzie to miejsce, w którym dzieci będą się uczyć i dorastać.

3. Będzie to miejsce, w którym stare pomysły nabiorą świeżości.

A jaka ciekawa mieszanka kolorów!

W tradycyjnych stylach zwykle nie rozróżniamy kolorów. Zamiast tego używamy głównie żółtego i szarego. Jest to błąd instalatora, ponieważ prowadzi do zbyt intensywnej ściany, dominuje nad nią i traci swój pierwotny charakter.

Z kolei zielony to kolor, który należy do ściany, a nie do łazienki. Działa na nas uspokajająco, często staje się dominującym kolorem w pomieszczeniach. Ciągłe używanie go w ten sposób nie tylko uchroni nas przed szkodliwymi oparami i ostrym oświetleniem, ale także zmniejszy ryzyko alergii.

Najlepiej używać kolorów, które nie są nam w żaden sposób kojarzone, szczególnie te, które wzmacniają nasz szary kolor. W łazience jesteśmy narażeni na dużo światła, a kolory mają na nas potężny wpływ. W kolorach szarym i niebieskim jesteśmy narażeni na znacznie mniej.

Skąd się biorą kolory zielony i niebieski?

Są produktem bardzo prostej chemii. Za chwilę się o tym dowiemy.

Czy zielony ma w jakikolwiek sposób stymulować?

Nie lubimy być stymulowani, więc kolor zielony nie powinien być używany jako taki. Jest to kolor, który pobudza nasz wzrok, dlatego często jest używany w ten sposób.

Jaka jest jego tekstura?

W porównaniu z bielą i kremem jest bardziej miękki, a przez to skuteczniejszy

Tagi: dekoracje